YENİ YIL İSTEK, DİLEK VE ŞİKAYET FORMU

Umutsuzluğun dibine vurduğumuz bu günlerde bir süreliğine tüm negatif şeyleri kapı önüne koyuyor, kapımı kapatıp 85 metrekarelik alanımda küçük mutluluklarıma tutunuyorum. Yeni yıl da bu küçük mutluluklardan bir tanesi işte. Yılbaşı ağacımı kurdum, evimi süsledim, hıdırellezle mix yapıp dileklerimi o ağaca asıyorum. Belki de askıya alırım belli olmaz orası.

İşte herkesin merakla beklediği Özge’nin yeni yıl istek, dilek ve şikayet listesi!

  •  Daha çok seyahat

Geçen sene fena değildi ama bu yıl iki katını diliyorum. Öncelikle İtalya var listede. Toskana turu yapmayı çok istiyorum. Yıllar önce izlediğim Under The Tuscan Sun filmi yüzünden burayı görmeye ant içtim. Üzerine izlediğim Certified Copy filmi de tuzu biberi oldu. İlk fırsatta rotam İtalya!

Bu seyahat listesi çok uzar aslında ama 2017 listesine Lizbon’u koyuyorum. Ardından bir kez daha Lecce gezisi, büyük oynarsam da Batı Amerika turu. Ben bu mesajları iletiyorum evrene, alacak biri varsa bu mesajı ya da biletleri beni çok bekletmesin lütfen. Sonuçta gezmek benim de hakkım.

  • Airpods

Gelelim biraz daha fani ve maddi şeylere…

Öncelikle belirtmek isterim ki herkesten farklı olarak en büyük hobilerimden biri müzik dinlemek. Diğerlerini de tahmin etmeniz çok zor. Kitap, film falan…

Neyse konuyu dağıtmayayım müziksiz metro, minibüs, otobüs yolculuğu hayal edemiyorum. Bu kadar müzik dinlememe rağmen çok da müzik kültürüm yok. Ne dinlediğimi ben bile bilmiyorum. Radyo kafası, ses olsun bana yeter.

Gelelim asıl konuya, beni kablo derdinden kurtaracak kulaklıklara, Airpods’a ihtiyacım var. Aylık akbil kullanıyor olabilirim ama İstanbul’un toplu taşımasına, trafiğine katlanıyorsam bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek benim en büyük hakkım. 2017’de benim ol Airpods!

  • Elektro Bateri

Geçen sene dileklerimden biri mini amfiydi çok şükür onu aldık ve tozlu rafımızdan bize bakıyor. (Orkun bu lafım sana) Bu yılki müzik aleti dileğim kendim için. Elektro bateri istiyorum. Sıfır yeteneğim, sıfır kulağım varsa ne olmuş. Vurucam bageti, vurucam bageti! Rahatlayacağım. Sonuçta ülke tımarhane ise benim de 85 metrekaremde rahatlamaya hakkım var.

Bu istek durup dururken gelmedi tabii, geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımızın evini ziyaret ettik, evli çiftler olarak sosyalleştik, yedik içtik. Neyse işte o arkadaşlarımız almışlar, durur muyuz hemen denedik. Gerçekten rahatlatıcı. Çok canımız çekti, onlarda varsa bizde neden olmasın? Gerçi benim asi, emo görünümlü rocker özentisi gençliğimde arada stüdyoya girer, saçma sapan ses çıkarır geri dönerdik. Yani benim hep ilgimi çekmişti zaten. Çok da özenmedik Kübra ve Giray 🙂

Elektro bateri bizim en büyük hakkımız.

Kendimi tam olarak böyle hayal ediyorum

  • Dalış Kursu

Geçtiğimiz yaz şnorkel ile sığ sularda balık kovalarken neden daha derin sulardaki balıkları görmeyeyim ki, belki de ben bunun için yaratılmışımdır dedim. Çok güzel bir taktik uyguladım. Önce Orkun’a doğum gününde dalış kursu hediye aldım. Tabii kış olduğu için gidemedi ve bana “tek başıma ne yapayım beraber gideriz bahara” dedi ben de çaktırmadım “iyi tamam ben de eşlik edeyim bari” dedim. Anlayacağınız planım tıkır tıkır işledi. İnşallah 2017’de tek yıldızı kapacağım.

Benim küçük dalışlarım

  • Yeni Bir Dil

Toplum olarak dilimizin nefret söylemi üzerinden şekillendiği bu dönemde bizi bir bütün yapacak sevgi, barış diliniajskdkahsksa…. Saçmalama ne alakası var. Yalnızca buralardan gitmeme yardımcı olabilecek bir dil öğrenmek istiyorum. Yalnızca. İspanyolca mı Almanca mı emin değilim. Ben değil o dil beni seçsin diye bekliyorum. Sonuçta beni hak etmeli o dil. Ben buraya yazayım yeni bir dil öğrenme isteğimi de belki bir adım atarız karşılıklı.

 

Şu hak etme mevzusuna gelirsek. Son zamanlarda hepimizin bir şeyleri hak ettiğine inanması, her yediğini, içtiğini, söylediğini, yaptığını kendine hak görmesi çok acayip değil mi? Resmen hadsiz, tahammülsüz yaratıklara dönüştük. Yeni yılda dilerim ki herkes hak ettiğini bulsun.

Sosyal mesajımı da verdim. Ben kaçayım…

 

One thought on “YENİ YIL İSTEK, DİLEK VE ŞİKAYET FORMU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir