ÜÇ DAKİKADA AMSTERDAM TURU

Üç dakikada Amsterdam turu

Durmadan yedik, içtik, yürüdük, güldük.

Durmadan yemenin, içmenin, şuursuzca yürümenin ve gülmenin herkesin bildiği bir nedeni var tabii…

Tüm bu geziyi çektiğim onca video arasından kırpa kırpa üç dakikaya sığdırmak zorunda kaldım.

Çocuklarımıza anlatamayacağımız güzel bir anı oldu 🙂

Bitpazarları ile ilgili deneyimlerimi yazdıktan sonra videomun büyük bir kısmını oluşturan coffeeshopların listesini yapmak istedim. Amacım özendirmek değil, gideceklere yalnızca tavsiye niteliğinde.

Paradox

Listemin ilk sırasında Paradox yer alıyor. Neden derseniz çok tatlı bir sahibi ve çok güzel ürünleri mevcut ve daha yerel. Kesinlikle milkshakelerini denemelisiniz.

Paradox
Paradox

Old Church Coffeshop

Bu coffeeshop da mekan olarak çok güzel, temiz. Ancak sanki diğer mekanlara göre biraz daha pahalıydı.

Kashmir

Kashmir ise gittiğimiz en yerel mekanlardan biriydi. Kaldığımız yere çok yakındı ve ev sahibimizin önerisiydi. Gerçekten çok ilginç ve eğlenceli bir mekan.

Damkring

Damkring ise ününü Ocean’s Twelve’den alıyor. Filmin burada çekilmiş olması namını artırmış. Standart bir coffeshoptı. Biraz turistik olması sıkıcı sadece.

Bulldog

Amsterdam’da en duyulmuş, en artistik, en turistik coffeshoplarından. Farklı birkaç şubesi var. Bizim sabırsızlığımızdan kaynaklanan kötü bir deneyim de olabilir ancak genel olarak gereksiz.

Videoyu Polaroid Cube Plus’la çektim ve hiç de fena değil gibi. Polaroid Cube Plus ile ilgili diğer yorumlarım için: Polaroid Cube Plus Deneyimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir