CALIFORNICATION İZLEMEK İÇİN 8 NEDEN

Öncelikle bu diziyi bana önerdiği için Multibabydoll‘e çok teşekkür ediyorum.

Californication’ı izlemeden önce pek araştırmadım, çok da duymamıştım adını (tamamen benim hatam). Diziye başladıktan 3 hafta sonra 7 sezonu tamamladım ve şimdi ben de çevremdeki herkese Californication’ın ne kadar muhteşem bir dizi olduğunu anlatıp izlemeleri için yüreklendiriyorum.

Diziyi izleyenler az bulabilir ama başlangıç yapacaklara spoiler vermeden Californication’ı izlemek için 8 neden çıkardım.

Diziyi bilmeyenler için kısaca özet geçeyim; istediği kariyere bir türlü ulaşamamış seks, alkol, uyuşturucu ve kadınlara oldukça düşkün Hank Moody adında narsist bir yazarın sevdiği kadın ve kızıyla ilişkisini düzeltmeye çalışması ve her defasında bağımlılıklarının başına farklı dertler açmasını konu alan bir dizi.

Californication İzlemek İçin 8 Neden

1.Herkesin yaşamak istediği türde bir aşk hikayesi

Karen&Hank

Her ne kadar baş belası bir adam olsa da Hank Moody’nin Karen’a duyduğu aşk her kadının içinde yer almak istediği bir hikaye.

2.Müzikler

Bu dizinin en çekici özelliklerinden biri de müzikleri. The Doors, Elton John ve daha nice güzel parçalar diziden aldığınız keyfi ikiye katlıyor.

3.Charlie Runkle

Charlie Runkle karakterini tarif etmek imkansız. Dizi boyunca sapık ve sapkın davranışlar sergilese de naifliği ve sevimliliği ile kalplere taht kurmuştur. Hank Moody’nin gölgesinde kalmış gibi gözükse de devam dizisi olarak hikayesi devam etse keyifle izlenebilir.

Charlie Runkle

4.Örnek Baba-Kız İlişkisi

Hank’in kadınlar ile yaşadığı karmaşık ilişkilerin yol açtığı tatsız olayların kızını etkilemiş olmasını saymazsak Hank ve kızı Becca’nın ilişkisi ve iletişimi kesinlikle olması gerektiği gibi. Muhteşem.

 5. Sex, Drugs&Rock’nRoll

Dizide yer alan evler, arabalar, partiler, seks, oluk oluk akan alkol ve uyuşturucu her ne kadar hepimizi özendirse de hayaller California gerçekler Kağıthane. Bize düşen böyle hayatlar da varmış, hani biz marjinaldik ulan demek.

6.Hank Moody’nin Açıksözlülüğü

Aslında hepimiz aklımıza gelenin dilimize düşmesini isteriz ama her zaman ya uygun sözü bulamayız ya da yemez. Hank abimiz kesinlikle sözünü sakınmıyor.

7.Kadınlarla Diyalog: 101

Özellikle iki kelimeyi bir araya getiremeyen ve kadınlara karşı nasıl davranılacağından bihaber genç erkeklerimize ders niteliğinde sahneler var.

 

8.Hello Motherfucker

Sırf bu repliği dinlemek, gülmek için bile bu dizi izlenir.

 

Kısacası modunuzu yükseltmek, bol bol gülmek ve kafa dağıtmak istiyorsanız hemen başlayın!

 

Bu soru da diziyi izleyenlere gelsin:

 

 

Sanatın ikonları !f İstanbul’da buluşuyor!

Sonbahar Modası ve Restless

 

One thought on “CALIFORNICATION İZLEMEK İÇİN 8 NEDEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir