Yen Yılın İlk Hedefi: Daha Çok Seyahat

Biraz geç olsa da herkese iyi seneler.

Yeni yıla girmeden önce kendime bir hediye verdim ve uzun zamandır hayalini kurduğum dövmeyi yaptırdım.

Herkes gibi gezmeyi, görmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok sevdiğim için aklımda hep vintage bir bavul dövmesi yaptırmak vardı ancak hiç güzel örnek bulamamıştım. Neyse ki Mehmet Veli ile tanıştım ve o bana hayalimdeki dövmeyi çizdi.

Dövmeyi de yaptırdığıma göre artık fallarımda yollar çıksın. Deniz aşırı, tarihi, egzotik, maceralı yollar…

Yeni Dövmem

Normalde önemli gün ve aylarda hediyeleşmeyi sevmeyen, inanmayan biriyim (zamansız alınan hediyeleri çok daha fazla severim) ama bu yılbaşında hazır ağacı da kurmuşken eşimi, birbirimize çok küçük hediyeler alıp ağacın altına koymaya ikna ettim. (Evet çok hollywood filmi izlediğimiz için oluyor bunlar.) Ben eşime (bugünlerde akşam televizyon karşısında yatmaktan başka bir şey yapmadığımız için hareket mesajı içeren biraz da geyik sayılabilecek) sayaçlı bir ip alırken o bana gayet düşünceli bir şekilde ‘seyahat defteri’ almış. İtiraf edeyim biraz utandım.

Fakat utancı bir kenara bırakıp hemen tatil bavulum için demirbaşları hazırladım. Bir adet fotoğraf makinesi, olmazsa olmaz kot gömlek ve tabii ki yeni defter ve kalemim.

My Journey Story

Fotoğraf demişken, iki yıl önce bir gezide aldığımız Fuji Instax Mini tatillerimizin vazgeçilmezi oldu. Telefonlar varken ne gerek var demeyin. Telefonla çekilen tüm fotoğraflar bilgisayarın karanlık köşelerinde kalıyor ve unutuluyor.

Bir gece gezilerimiz boyunca çektiğimiz fotoğrafları sergilemeye karar verdik. Koridorumuzda duran şekilsiz boruya ipler asarak orayı da daha sevimli bir hale getirdik. Her baktığımızda yeni anılar için bize ilham verecek…

 

Fuji Instax Mini

Tüm kötülükler, adeletsizlikler devam ederken gitmek, uzaklaşmak hepimiz için en iyisi.

Umarım herkesin dilediği gibi bir yıl olur.

Tatil hikeyelerime göz atmak isterseniz: Berlin Kafeleri — Lecce Gezi Notları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir