Yeni Yıl Alışveriş Wishlist’im

Tüm vitrinlerin ışıl ışıl parladığı, kırmızı hakimiyetinin her yeri sardığı, yeni bir başlangıcın iyi geleceğine dair umutların tazelendiği, yeni yılın müjdeleyicisi o döneme geldik.

Ben küçükken her yılbaşında tüm aile toplanır ve mükellef sofralar hazırlanır, herkes en güzel kıyafetlerini giyer, tombalalar oynanırdı. Büyükler bi büyük’ün etkisinde koyu sohbete dalıp şakayla karışık birbirlerini kızdırmaya çalışırken biz küçükler de bir odaya kapanır, çığlık çığlığa koşuşturur, yastık savaşları yapar ya da sessiz sinema oynardık. Belki de her yıl bu tadı yakalamak istediğim için yılbaşı heyecanı ile doluyorum.

Bu yıl ilk defa yeni yıl için dileklerimi listelemeye karar verdim. Sosyal içerikli, faydalı dileklerim de var ama onları kendime saklayarak bencil ve maddi isteklerimi sıralıyorum.

Kim bilir belki de noel babayı beklemek yerine istekleri unutmamak, bir öncelik sırası oluşturmak adına dilekleri listelemek daha faydalı olur.

Yeni Yıl Dileklerim
Mom Jean – Topshop

Öncelikle küçük dileklerimden başlıyorum. İlk isteğim bu yılın modası, herkesin üzerinde görüp de beğendiğim “Mom Jeans” modelinde bir pantolon almak. 80’lerde çocuk olan neslin, erkeklerin ve özellikle eşimin nefret ettiği yüksek belli bu jeanleri ben nedense çok seviyorum.  Topshop’ın modelleri oldukça güzel, indirim zamanı için alarm kurma vakti!

 

Ulaşılabilir isteklerimde ikinci sırada Asos‘tan “Ankle Boot” denilen modelde, önden fermuarlı bu bot yer alıyor. Bir dönem kahverengi hayranı olduğum için siyah bir bot alma zamanım geldi. Eğer mom jean tarzında bir jean de alırsam çok güzel bir eşleşme olabilir. Bu botlar için sayısalda bir 4 tuttursam yeter. Cumartesi’yi bekleyelim o zaman.

Marshall Mini Amfi

Bu istek benden çok eşim, Orkun için.

Yıllar önce lise yıllarında, rock müziğin rüzgarına kendimi kaptırıp binbir hevesle aldığım bir elektro gitarım var. Tabii ki yeteneksiz olduğum için o heves bir yerde tükendi…

Bir arkadaşımın sevgilisine ödünç verdiğim gitarımı büyük zorluklar ve 3 senenin ardından geçtiğimiz aylarda geri alabildim ama bu sefer de amfim bozulmuştu. Amfisiz elektro gitarın da tadı yok tabii ki. Evde her türlü müzik aletini çalma yeteneğine sahip biri varken amfisiz kalmaya niyetim yok. 2016’yı kaliteli müzik ile geçirmek için bu güzel amfilerden birini istiyorum.

Ikea Yemek Masası

Eylül’de yeni eve taşındığımızdan Dekorasyon İşleri yazımda bahsetmiştim. İşte o günden beri sehpada yemek yiyoruz 🙂 Eski evimizin büyüklüğüne kapılarak aldığımız kocaman masamızdan yeni evimizde vazgeçmek zorunda kaldık. Birkaç aydır açılıp kapanabilen, fazla yer kaplamayacak, güzel tasarımlı yemek masalarına bakıyoruz ancak hem içimize sinen masayı almak hem de mali açıdan biraz nefes almayı beklediğimiz için alım işini bugüne kadar erteledik. Bu arada düşünmeye araştırmaya bolca vakit oldu. En çok beğendiğim ve istediğim masa evimizin her şeyi Ikea’dan. Yeni yılda kesinlikle bu masa benim olmalı ve güzel arkadaşlarla dolmalı.

 

Gayrettepe’den Kağıthane’ye taşındıktan sonra yaşadığım trafik çilesi bana bu hayali kurmayı zorunlu kıldı. Aslında ezelden beridir bir motosiklet sahibi olmanın hayalini kurardım ama hiçbir zaman bu kadar su yüzüne çıkmamıştı. Evet en büyük dileğim, isteğim yılbaşından sonra hemen bir motosiklet ehliyeti almak. Ardından da Vespa ya da ona benzer bir scooter almak.

Vespa’nın en sevdiğim modeli Sprint. O küçücük sevimli hali, geçmişten fırlamış duruşu ile herkes gibi beni de büyülüyor. Mavi mi sarı mı hala karar vermiş değilim ama zamanım var nasıl olsa. Vespa almak biraz hayal tabii ama neden olmasın. Belki de benim bilmediğim akrabalarım ortaya çıkar ve bana bir Vespa parasında miras bırakır. Biraz daha fazlasını bırakırsa da İtalya’ya yerleşir ve o Vespa’nın hakkını veririm.

Tüm bunların yanında yeni yılda yeni yerler keşfetmek, hiç gezmediğim kadar çok gezmek, yeni kitaplar okumak, yeni insanlar tanımak, güzel müzikler dinlemek, yeni gömlekler keşfetmek ve tabii ki daha çok yazmak ve paylaşmak dileklerim arasında…

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir